Главная » Файлы » Мои файлы

Остановись, мгновение...
[ Скачать с сервера (6.00 Mb) ] 04.04.2015, 12:36 PM

Остановись,  мгновение …

 «Діти - це ніжні загадки,

 і в самих загадках

криється відповідь»

 (М.Цвєтаєва).

Квітка росте сама. Її не треба тягнути за верхівку, «пхати» і «штовхати». Її треба поливати, обігрівати і освітлювати сонцем. Їй потрібно створювати умови, задовольняючи її внутрішні потреби й запити. І тоді рослина буде здорова, як їй наказано бути природою. А дитина - паросток людський. У неї спочатку закладено невгамовне прагнення до розвитку. І допомагають їй у цьому творчі конкурси.

У Всеукраїнського історико-літературного конкурсу «Лицарі українського романтичного світосприйняття М.Коцюбинський. С.Параджанов» брали участь учні Юр’ївської школи Влад Кузьменко у 2009році і Наталя Соколюк 2014рік. Генеральным партнером проекта виступила Олена Оганесян, куратор "Параджанов АРТ”, вице-президент Армянської спілки культурних зв’язків, АОКС, Член   Ради керівників Всеукраїнських національних об'єднань Міністерства освіти і науки України. Щорічно,майже 10 років поспіль Конкурси Проекту«Моя Батьківщина – очима дітей різних етносів України»,  проводяться  за сприянням Міністерства освіти і науки України, за сприянням Посольства Республіки Вірменія в Україні  і Центру «Параджанов-АРТ». Цьогорічний конкурс подарував всім учасникам велику кількість перспектив та можливостей, створювати новий світ, який приречений бути найкращим майбутнім кожної людини.

        150-та річниця від дня народження М.Коцюбинського, 90 років від дня народження С.Параджанова. 50 років — з часу виходу на екран фільму «Тіні забутих предків». Це круглі дати 2014 року. Думка провести цей конкурс – хороша думка, бо значення українця М. Коцюбинського і вірменина С. Параджанова для української культури невичерпне. «Не родись багатим, а родись щасливим» - каже народна мудрість. Вони були талановитими, а значить не були багатими. Талант у нас не часто приносить багатство.  Ця особливість є відображенням свого часу.

     Одній з друзів Проекту, Вікторії Данелян, засновнику музею Сновидінь, Сергій Параджанов подарував ідею про те, що долю людини, більшою мірою, вершить  не його біографія, а фантазія про самого себе. І це саме так, бо  конкурс допоміг всім педагогам  отримати можливість знайти в школярах паростки національної свідомості та проростити їх спираючись на свій досвід.

     І ми поринули у світ творчості майстра. Всі бажаючі могли стати частиною композиції в дусі Параджанова, де б поєднувалося непоєднуване, разом придумати і створити свій унікальний і неповторний колаж, наповнити його змістом. відчути цю шалену енергетику митця.

     Повірити в дива і в те, що казка є і в нашому житті можливо не тільки, коли наближається Новий рік.

17 вересня у 150-ту річницю від дня народження Коцюбинського відбулося нагородження переможців конкурсу в Київі, в Кабінеті Міністрів. І ми були серед запрошених:  Соколюк Наталя, як переможець цього року і Кузьменко Влад-ветеран Проекту ( переможець 2009 року), який на даний момент є студентом Київського національного університету імені Т.Шевченка.

       Вища радість в тому, щоб емоційно пережити, усвідомити й вразити.

Тому нас вразило  присутність на нагородженні вельмишановних осіб: від приймаючої сторони Олена Оганесян, куратор "Параджанов АРТ”, вице-президент Армянської спілки культурних зв’язків, автора ідеї Проекту і голови оргкомітетів всіх його етапів, урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики Друзенко Г.В. Від Міністерства освіти і науки- директор департаменту  загальної середньої та дошкільної освіти Кононенко Ю.Г., від журі Конкурсу Т.П.Бадаянц – член Національної спілки архітекторів України, директор Проектної студії  Міжнародної Академії архітектури, Авакян С.Г.- представник Спілки вірмен України, Голова правління Хмельницького обласного об'єднання національностей. 

      Для творчої людини такі зустрічі – це як цілюща вода. Потрібна спільна думка про найактуальніші явища сучасності, міркування про майбутнє України,   екскурси в історію на етнографію рідної країни, розуми про роль рідної мови в житті людини. І як нагорода – особистий контакт з авторами та експозиціями численних виставок -  то це значний культурологічний та духовний пласт.

       Ми вдячні організаторам цього свята, особливо Олені Михайлівні Оганесян за можливість приїхати до Київа, прийняти участь в урочистостях та доторкнутися до частинки майстрів слова, зустрітися з в.о. Голови правління Національної спілки письменників України БожкоО.І., побувати  на Кіностудію імені О.Довженка і познайомитися з творчістю Параджанова. Важливим є той факт, що школярам випала можливість поспілкуватися  з цікавими людьми, почути їх точку зору на важливі для себе речі, отримати безцінний досвід. Цінне те, що пам’ ять про Сергій Йосиповича  живе. І збираються постійно  люди, які знають один одного не один  рік. На святі панує атмосфера, яка стирає грані між народами і країнами.

       В нашому житті київська земля відіграла надзвичайно позитивну роль. У нас багато планів на майбутнє. Пам'ятаємо, що успіх приходить до того, хто робить те, що найбільше любить.

    Наш час вимагає людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно та приймати нестандартні рішення, тому всі бажаючи можуть долучатися до Проекту «Моя Батьківщина – очима дітей різних етносів України», який триває майже 10 років поспіль і перемагати.

 

Наталія Шишман

вчитель світової літератури

КЗ « Юр’ївська БЗОШ І – ІІІ ступенів»

Приморського району

Запорізької області

 

 

 

 

 

 

 

 

Категория: Мои файлы | Добавил: Admin
Просмотров: 399 | Загрузок: 7 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 5.0/9
Всего комментариев: 2
avatar
1 nosova_52 • 11:24 PM, 06.12.2015
итересно
avatar
0
2 Admin • 1:21 AM, 01.28.2016
Спасибо, что читаете.
avatar